niedziela, 12 marca 2017

Korona Gór Europy

Korona Europy jest to lista na którą składają sie najwyższe szczyty poszczególnych państw znajdujących się na starym kontynencie. Nasz wcześniejszy projekt KGP utwierdził nas tylko w przekonaniu, że eksploracja najróżniejszych pasm górskich jest niesamowitą przygoda, dzięki której mamy okazję odkrywać naprawdę ciekawe miejscówki i poznawać wspaniałych ludzi. Mocno podkręciło nam to apetyt na zdobywanie kolejnych szczytów, tym razem poza granicami naszego kraju.
Kolejnym wyzwaniem jakie sobie postawiliśmy jest zdobycie Korony Europy, chociaż osobiście nazwałbym to pretekstem do wyruszenia w kolejne niesamowite podróże.
Mamy nadzieję, że i w tym przypadku zdobywanie najwyższych szczytów Europy pozwoli nam odkryć nowe, ciekawe miejsca, poznać jeszcze więcej wspaniałych ludzi, przeżyć niesamowite chwilę, w końcu każda nowa góra to kolejna przygoda, nowy kraj, ludzie i obyczaj :)
Czekają na nas niewielkie wzniesienia jak Wzgórze Watykańskie ( 75m n.p.m.) jak i potężne góry: Elbrus, Teide czy MontBlanc.
Zaraz, zaraz Elbrus i Teide? Tak!
Pomimo tego, że KE obejmuje tylko szczyty uznane przez Międzynarodową Unię Geograficzna, my wychodzimy z założenia, że najciekawiej będzie rozwiązać kwestie sporne zdobywając oba najwyższe szczyty danego państwa. W końcu to jeszcze więcej przygód, eksploracji i wspinania :D
Dotychczas na swoim koncie mamy tylko 4 szczyty, ale mamy nadzieję,że wkrótce się to zmieni w związku z naszą podróżą dookoła Europy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz