wtorek, 28 stycznia 2014

Sposób na sobotnie popołudnie w czasie sesji - Busowe Ognisko


Student zrobi wszystko, aby w czasie sesji się nie uczyć :P My już wszystko w domu wysprzątaliśmy, film obejrzeliśmy, więc co by tu porobić aby nadal się nie uczyć :) Z odsieczą przyszło nam Busowe Ognisko organizowane przez VW T3 Silesia w Piasku pod Pszczyną.

Drewno do busika załadowane, ciapek w kocyku już siedzi, herbata w termosie jest,  i wyruszamy...a raczej chcieliśmy. Po ostatnich zamarzających deszczach na szybie osadziła nam się prawie półcentymetrowa warstwa lodu, drapaczka nie dała sobie rady więc hop do garażu po odmrażacze do szyb.  Niestety i one nie dały rady, lód jak był tak jest, jedynie co sprawiły owe "superowe"  odmrażacze to zmieniły jego kolor na niebieski :) Ostatnia deska ratunku, po omacku podjeżdżamy pod garaż, ciągniemy kabel i za pomocą opalarki od środka podgrzewamy delikatnie szybę i po kilku minutach udało się oczyścić szybę. Nie mniej jednak ponad pół godziny straciliśmy na tą zabawę.  Około 16 docieramy na miejsce, gdzie zaczynamy biesiadę z busikową rodzinką ;) Pomimo minusowej temperatury atmosfera była gorąca i wesoła. Na palnikach przez cały dzień grzała się gorąca czekolada dla kierowców i dzieciaków, a dla szczęśliwców nie muszący siedzieć za kółkiem był przepyszny grzaniec. 


Oczywiście przez walkę z zamarzniętą szybą zapomnieliśmy wziąć ze sobą kiełbaski, na całe szczęście na miejscu uratowali nas Magda z Markiem i podzielili się swoimi zapasami, za co serdecznie im dziękujemy ;) Rato z małżonką udzielili nam kilku ważnych i przydatnych informacji na temat podróżowania po Skandynawii  za co również dziękujemy, ponieważ teraz będzie nam łatwiej przygotować się i  zaplanować wakacyjną podróż. Wieczorem wróciliśmy do domu, zregenerowani i pełni sił na dalszą naukę, tym razem bez wymówek ruszyliśmy książki i zaczęliśmy się przygotowywać do egzaminów. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przyjemne popołudnie oraz Śląskiemu Klubowi VW T3 za kawał dobrej roboty :)

Więcej zdjęć na fanpage'u :)
Busowe Ognisko - zdjęcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz