niedziela, 19 stycznia 2014

Nowe wyzwanie - Korona Gór Polski


Nowy rok to nowe cele i wyzwania. Do wakacji jeszcze sporo czasu, więc poza studiami, pracą, sportem, planowaniem i przygotowaniami wyprawy po Skandynawii, trzeba w jakiś ciekawy sposób zagospodarować wolny czas :)
Jako miłośnicy wędrówek górskich obraliśmy sobie za cel zdobyć Koronę Gór Polski. Co to jest ta Korona Gór Polskich? KGP to bowiem dwadzieścia osiem szczytów, będących najwyższymi punktami każdego z dwudziestu ośmiu pasm górskich w Polsce. Została ona zatwierdzona w 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”.

O Koronie Gór Polski dowiedzieliśmy się czytając jedną z książek podróżniczych, od razu wiedzieliśmy, że wejście na wszystkie 28 szczytów będzie jednym z naszych życiowych celów.

Po co to wszystko? Dla samych siebie, żeby mieć pamiątkę na starość i czym pochwalić się wnukom :)
Nie wiemy do końca czy starczy nam czasu i pieniążków, żeby zdobyć wszystkie szczyty jeszcze w tym roku. Czeka nas zebranie sporej sumki na wycieczkę po Skandynawii i na dopieszczenie naszego Tripciaczka, co by nas ładnie wiózł przez całą północ. Na całe szczęście zdobywanie KGP nie jest objęte ramami czasowymi  i można je realizować przez całe życie :)


         


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz